ДУЕТ НАУКИ ТА ПРАКТИКИ

5 кандидатів наук працюють у Сумському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС

Науковий напрям у роботі Сумського НДЕКЦ МВС поза публічною увагою. Але він приносить вагомі результати для розвитку криміналістичних досліджень на Сумщині та в Україні. Наукові напрацювання – це основа практичних методів роботи експертів-криміналістів. Завідувач сектору дактилоскопічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Аліна Волкова є кандидатом юридичних наук.

Будучи членом секції дактилоскопічних досліджень Наукової ради Експертної служби МВС, бере участь у розробці сучасної Методики дактилоскопічних досліджень, яка ляже в основу роботи експертів по всій Україні. Про дует науки і практики та про те, що привело тендітну жінку розкривати злочини по відбитках пальців рук – говоримо з Аліною Едуардівною.

  • Пані Аліно, що привело Вас у криміналістику?
  • Це був поклик душі, який бере свій початок ще з дитинства. Мій тато, Разумов Едуард Олександрович, все своє життя присвятив цій роботі. Він – автор кількох настільних книг експертів-криміналістів, був керівником цієї установи на початку її створення, а також займався викладацькою діяльністю. Звісно, його захопливі розповіді про роботу вплинули на мій світогляд. Часто брав мене на екскурсію в Експертну службу та підтримав цілком, коли я обрала цей шлях. За що дуже йому вдячна!
  • А наукова діяльність – це хобі?
  • Сама назва нашої установи передбачає і науковий аспект – адже саме наукові напрацювання є джерелом розвитку практики. Займаючись наукою, ми вдосконалюємо наші результати. Тому паралельно поєдную науку та практику. Пишу статті, тези по різних напрямах – не лише дактилоскопічному, а загалом криміналістиці. Мої доробки опубліковані у науково-практичному збірнику Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС і не лише. Нещодавно відправила також тези для участі в Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання вдосконалення судово-експертної та правоохоронної діяльності».
  • На яку тему?
  • Про наукові основи використання інформаційно-довідкових криміналістичних обліків Експертної служби МВС України.
  • Як вдається поєднувати роботу та науку?
  • Цим завдячую керівництву, особливо Тетяні Михайлівні Міщенко. Матеріально-технічне оснащення для дактилоскопічних досліджень у нас чудове, все необхідне для роботи є. Якщо мова йде про участь у наукових заходах – колеги теж завжди йдуть мені назустріч.
  • У чому полягає цікавість цієї праці саме для Вас?
  • Криміналістика – дуже цікава сфера діяльності. Особливо, дактилоскопічний напрям. Так, він кропіткий і потребує прискіпливості та уважності. Та дуже надихає коли є результат роботи – наші співпадіння за слідами пальців рук дають змогу встановити особу злочинця (зловмисника) та в подальшому притягнути його до кримінальної відповідальності. Це дає розуміння того, що моя діяльність має значення.

У рубриці #наукатапрактика ми будемо знайомити з працівниками Сумського НДЕКЦ МВС. Адже головна наша цінність – люди, і ми пишаємося колегами, з якими працюємо. Тому хочемо знайомити Вас з професіоналами своєї справи!