В УКРАЇНІ СТАРТУЄ ЄДИНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ОБЛІК ЗБРОЇ

У червні цього року почне функціонувати Єдиний реєстр зброї (ЄРЗ). Він передбачає, що в кожної одиниці буде свій «паспорт». Відтак — буде простіше відслідкувати механізм обігу зброї в Україні.

«Сьогодні Експертна служба здійснює лише огляд технічного стану і відстріл нарізної та травматичної зброї. У зв’язку з впровадженням ЄРЗ наша служба також здійснюватиме огляд технічного стану гладкоствольної зброї та вестиме її облік. Це допоможе встановлювати, чи відповідає зброя критеріям і вимогам нормативно-правових актів», – зміни в законодавстві коментує заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Олександр Ропицький.

Тож, якщо Ви вирішили придбати зброю або вже є її власником, необхідно своєчасно (кожні три роки) здійснювати її контрольний відстріл. Якщо цього не робити, це потягне за собою кримінальне правопорушення та відповідальність.

У Сумському НДЕКЦ МВС проводяться експериментальні відстріли:- зброї, зареєстрованої на об’єктах дозвільної системи, та зброї, яка перебуває у власності громадян;- табельної зброї.

Здійснення огляду технічного стану гладкоствольної зброї буде розпочато після вступу в дію наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19.09.2022 N 590 «Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року N 622».

Що саме необхідно надати заявникові для проведення контрольного відстрілу зброї – читайте на нашому сайті за посиланням: http://ndekc.gov.ua/platni-poslugi/vidstril-zbroyi/❕Відстріл зброї здійснюється в Сумському НДЕКЦ МВС за адресою – м. Суми, вул. Промислова, 8.Деталі за телефоном: (0542) 667-715.