УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Відбувся семінар для працівників правоохоронних органів Сумської області на тему «Особливості документування та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із  заволодінням коштами громадян шляхом шахрайства, передусім — із залученням комунікаційно-інформаційних систем».

У заході, координатором якого виступила Сумська обласна прокуратура, прийняла участь директор Сумського НДЕКЦ МВС Міщенко Тетяна. Також, з доповіддю виступив старший судовий експерт сектору комп’ютерно-технічних, телекомунікаційних досліджень та досліджень у сфері інформаційних технологій Юрій Божко. Він зазначив:

«Комп’ютерно-технічна експертиза являє собою процес дослідження, аналізу та оцінки електронних доказів, що можуть знаходитися на комп’ютерах, мобільних пристроях, серверах та інших електронних пристроях і носіях інформації. В дослідженнях використовуються спеціальні методи, інструменти і знання для виявлення, відновлення, аналізу та представлення цифрових доказів, які можуть мати значення у кримінальних розслідуваннях.

Першочерговим для забезпечення повного дослідження є вилучення пристроїв, які можуть бути знаряддям злочину. Ці пристрої можуть містити значну кількість електронних доказів.

Далі відбувається аналіз зібраних доказів для отримання важливої інформації про злочинців, їх дії, мотиви та зв’язки, тощо.

При дослідженні відбувається аналіз та інтерпретація складних технічних деталей, пов’язаних із фінансовим шахрайством. У результаті можливо виявити зашифровані файли, підроблені документи, виявити та аналізувати шкідливе ПЗ (шпигунське програмне забезпечення тощо) та ідентифікувати методи зламу систем безпеки.

Також у рамках комп’ютерно-технічної експертизи можливо частково відновлювати видалені файли та інформацію з електронних пристроїв. Ця процедура може розкрити обставини справи, які раніше не були відомі, або були навмисно приховані».

Директор Сумського НДЕКЦ МВС Тетяна Міщенко зазначила: «Такі спільні заходи допомагають зробити співпрацю експертів із правоохоронними органами ще більш ефективною. Адже напрям комп’ютерно-технічних досліджень займає вагому частину в роботі експертів, а у віртуальному світі наразі відбувається багато злочинів».