СПІВПРАЦЯ З ПРОКУРАТУРОЮ ОБЛАСТІ
20 та 21 листопада за ініціативи Сумської обласної прокуратури відбулися онлайн семінари за темами: «Реагування на порушення законодавства про природно-заповідний фонд кримінально-правовими та представницькими засобами в умовах воєнного стану. Особливості організації нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях відповідної категорії» та «Проблемні питання та особливості досудового розслідування і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях за фактами умисних вбивств, передусім минулих років, а також безвісного зникнення людей»
Від Сумського НДЕКЦ МВС участь у роботі семінарів взяла директор Тетяна Міщенко, яка в вході своїх виступів звернула увагу присутніх на особливості призначення інженерно-екологічних експертиз та основні питання, які вирішуються в рамках цих експертних проваджень. Окремо зупинилася на проблемних питаннях проведення будівельно-технічної, балістичної та молекулярно-генетичної експертизи.
Також до слова запросили завідувача сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Сумського НДЕКЦ МВС Юлію Мірошніченко та судового експерта цього ж підрозділу Наталію Макаренко, які розповіли про особливості проведення земельно-технічних, інженерно-екологічних експертиз та експертиз з питань землеустрою у разі порушення законодавства про природно-заповідний фонд України.
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0005-1-1024x683.jpg)
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0018-1024x683.jpg)
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0025-1024x683.jpg)
Завідувач сектору балістичних досліджень Віталій Петрущенко розповів про особливості вилучення та пакування об’єктів балістичного дослідження.
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-1-1024x683.jpg)
Світлана Лісун, завідувач сектору біологічних досліджень та обліку представила присутнім змістовну презентацію щодо особливостей призначення молекулярно-генетичних експертиз.
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-1024x683.jpg)
![](http://ndekc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-1024x476.jpg)
Окремо обговорили проблемні питання, що виникають в ході призначення вибухово-технічних експертиз за напрямом дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу. На запитання учасників семінару відповідали завідувач відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних експертиз Олександр Цапенко та головний судовий експерт сектору фізико-хімічних досліджень Андрій Книш.
Дякуємо організаторам за продуктивно проведений час!