СПІВПРАЦЯ З ПРОКУРАТУРОЮ ОБЛАСТІ

20 та 21 листопада за ініціативи Сумської обласної прокуратури відбулися онлайн семінари за темами: «Реагування на порушення законодавства про природно-заповідний фонд кримінально-правовими та представницькими засобами в умовах воєнного стану. Особливості організації нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях відповідної категорії» та «Проблемні питання та особливості досудового розслідування і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях за фактами умисних вбивств, передусім минулих років, а також безвісного зникнення людей»

Від Сумського НДЕКЦ МВС участь у роботі семінарів взяла директор Тетяна Міщенко, яка в вході своїх виступів звернула увагу присутніх на особливості призначення інженерно-екологічних експертиз та основні питання, які вирішуються в рамках цих експертних проваджень. Окремо зупинилася на проблемних питаннях проведення будівельно-технічної, балістичної та молекулярно-генетичної експертизи.    

Також до слова запросили завідувача сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Сумського НДЕКЦ МВС Юлію Мірошніченко та судового експерта цього ж підрозділу Наталію Макаренко, які розповіли про особливості проведення земельно-технічних, інженерно-екологічних експертиз та експертиз з питань землеустрою у разі порушення законодавства про природно-заповідний фонд України.

Завідувач сектору балістичних досліджень Віталій Петрущенко розповів про особливості вилучення та пакування об’єктів балістичного дослідження.

Світлана Лісун, завідувач сектору біологічних досліджень та обліку представила присутнім змістовну презентацію щодо особливостей призначення молекулярно-генетичних експертиз.

Окремо обговорили проблемні питання, що виникають в ході призначення вибухово-технічних експертиз за напрямом дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу. На запитання учасників семінару відповідали завідувач відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних експертиз Олександр Цапенко та головний судовий експерт сектору фізико-хімічних досліджень Андрій Книш.

Дякуємо організаторам за продуктивно проведений час!