СЕМІНАР: ВПРОВАДЖЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ЗБРОЇ

7-9 червня Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України на базі Тернопільського НДЕКЦ МВС проведено науково-практичний семінар «Впровадження Єдиного реєстру зброї». Разом із фахівцями-експертами з усієї України, які займаються дослідженням та веденням обліку зброї, працюють над введенням в дію Єдиного реєстру зброї, на заході були присутні також представники влади та Національної поліції. 

У заході взяли участь керівник Сумського НДЕКЦ МВС Тетяна Міщенко та завідувач сектору балістичного обліку відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Артем Курочка.

Відкрив семінар директор ДНДЕКЦ МВС Сергій Кримчук, який в вступному слові  наголосив на важливості, актуальності та своєчасності законодавчих змін у сфері обліку зброї. Його заступник Олександр Грищенко розповів про правові засади функціонування Єдиного реєстру зброї (далі – ЄРЗ) та підкреслив важливість злагодженої співпраці між Експертною службою МВС та іншими установами, які займаються виготовленням, реалізацією, ремонтом і обліком зброї, її частин і боєприпасів.



Серед багатьох питань учасники семінару розглянули процес формування Класифікатора ЄРЗ й особливості проведення огляду технічного стану та відстрілу вогнепальної зброї.


«Дякуємо керівництву Експертної служби МВС, організаторам заходу, адже зміни в законодавстві, що стосується обліку зброї, зараз напрочуд актуальні. В Україні йде війна, зброї на нашій території багато та її кількість збільшується. Вогнепальна зброя в приватних руках потребує ретельного контролю. Оскільки Україна стала на шлях формування цифрової держави, Єдиний реєстр зброї в електронному форматі є важливим кроком у цьому напрямі. Дякую колегам-експертам за плідне обговорення!», — зазначила Тетяна Міщенко.

Нагадаємо, наприкінці червня в Україні почне функціонувати Єдиний реєстр зброї (ЄРЗ). Він передбачає, що в кожної одиниці буде свій «електронний паспорт», а власники зброї будуть мати свій окремий «персональний кабінет». Відтак — буде простіше відслідкувати механізм обігу зброї.