ПРОВЕЛИ ЗАНЯТТЯ ЗІ СЛУЖБОЮ СУДОВОЇ ОХОРОНИ

Як відрізнити холодну зброю від звичайного ножа та за якими ознаками виявити підроблені документи у відвідувачів судів? Саме на ці запитання відповідали фахівці Сумського НДЕКЦ МВС співробітникам Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області.

Заняття провели для працівників, які безпосередньо несуть службу в судах і здійснюють пропускний режим у зали слухань справ.

Заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Олександр Ропицький розповів про види холодної зброї та за якими ознаками її можна виявити. Свою доповідь наш колега підкріпив практичними матеріалами для наочності.

Завідувачка сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку Олена Недосека детально пояснила моменти, на які треба звернути увагу під час перевірки документів, що посвідчують особу. Доповідь доповнила презентацією з детальним описом ознак підроблених бланків різних документів, які можна виявити візуально та на дотик.

Якщо у працівників Служби судової охорони виникають підозри про правопорушення під час пропуску особи в залу засідань, вони викликають поліцію. Далі об’єкти (зброю чи документ) вилучають і передають експертам Сумського НДЕКЦ МВС для проведення детального дослідження. Адже безпосередньо в судах не можна оцінити весь спектр ознак підробки документа або зброї.

Такі спільні заняття експертів і правоохоронних органів дозволяють підвищити безпеку під час здійснення судочинства в Україні.

Дякуємо фахівцям Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області за увагу та інтерес до теми! Бажаємо успіхів у вашій справі!