ПРОВЕЛИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ЗАНЯТТЯ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

Сьогодні відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Дату започаткувала ООН ще в 2015 році. Ця тема набула особливого значення для українців, адже наша держава є однією з найзамінованіших в світі через  російську загарбницьку війну. Тому проблема мінної загрози потребує постійної уваги!

Особливо це стосується Сумської області. Рік тому, 4 квітня, Сумщину звільнили від окупантів. Вони залишили по собі чимало мін, які забирають життя наших земляків.

Завідувач відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Олександр Цапенко провів заняття з мінної безпеки для курсантів Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

Олександр Миколайович розповів курсантам, що головне правило для них – не чіпати вибухонебезпечний пристрій при його виявленні, а викликати та дочекатися фахівців-вибухотехніків.   

Також Олександр Цапенко зазначив, що треба огородити місце знаходження небезпечної знахідки та організувати навколо зону, до якої не зможуть наблизитися пересічні громадяни, доки не приїдуть відповідні фахівці.

Курсанти мали нагоду поставити запитання нашому експерту та оглянути муляжі мін, щоб краще ознайомитися з темою. Шановні жителі Сумщини! Будьте обережними, намагайтеся бути максимально уважними в лісосмугах, на узбіччі доріг і в полях, адже для очищення нашої території від мін знадобиться не один рік.