ПАМ’ЯТІ КАПІТАНА ЮРІЯ ЦИБУЛЬКА! ІСТОРІЯ ГЕРОЯ!

Колектив Сумського НДЕКЦ МВС з вдячністю та шаною згадує про колегу, який загинув на війні з росією. Капітан Юрій Віталійович Цибулько був доброю та світлою людиною, професіоналом своєї справи. На фронт пішов добровільно, адже мав військову освіту й досвід. На превеликий жаль і біль, додому захисник повернувся на щиті. Пам’ятаємо подвиг Юрія Цибулька й хочемо, щоб його історія жила у віках. Тому розповідаємо про життєвий шлях нашого Героя.

Юрій Віталійович народився й виріс у Сумах, у родини інженера та вчителя. Початкову освіту здобув у Сумській середній школі №12 та в Сумській середній школі №1. Був активним, любив спорт, зокрема – плавання та легку атлетику. Тому навчався ще й у Сумській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі на відділенні легкої атлетики. Виконав І розряд Єдиної всесоюзної спортивної кваліфікації. Юрій Віталійович отримав звання громадського інструктора-діяча і судді зі спорту III категорії з легкої атлетики. Любов до спорту з ним була протягом усього життя.

Згодом Юрій Цибулько обрав для себе військовий шлях – з  1993 по 1997 роки навчався в Воєнному інституті артилерії при Сумському державному університеті. Отримав диплом за кваліфікацією спеціаліста-офіцера військового управління тактичного рівня, а також здобув освіту за спрямуванням інженер-механік.

Після навчання в 1997 році був відряджений у Запоріжжя, де служив начальником обслуги  реактивної батареї протягом 5 років. У 1999 році отримав звання старший лейтенант. Це відрядження стало доленосним і подарувало Юрію зустріч із коханою дружиною. У 2002 році Юрій Цибулько звільнився з лав Збройних Сил України, забрав дружину до Сум, де жили його батьки, і почав новий етап життя.

У 2003-2004 роках працював дільничним інспектором міліції відділення дільничних інспекторів міліції Ковпаківського ВМ Сумського МВ. Згодом заступником командира частини з громадської безпеки ВВ МВС України Управління Східного ТРК у званні капітана. У 2004 році брав активну участь у Помаранчевій Революції, бо завжди був небайдужим до долі України.

Юрій Цибулько став членом нашої експертної родини у 2005 році, коли був переведений до Сумського НДЕКЦ МВС на посаду судового експерта сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів, дослужився до звання майора.

Мав родину, дружину та двох дітей (доньку 21 рік та сина 7 років), широке коло друзів і однодумців. Багато часу присвячував рідним, особливо – дітям.

З початком повномасштабного вторгнення рф мав залишити всіх, кого любить і все, що любить – щоб дати відсіч ворогам. Юрій Цибулько якось сказав: «Якщо кожен чоловік стане на захист Батьківщини, то швидше вдасться подолати ворога і наші діти зможуть ходити по вільній землі та жити під мирним небом».

Тож у квітні 2022 року підписав контракт, був мобілізований, очолив спеціальний взвод спеціальної роти окремого спеціального піхотного батальйону в/ч А4270 Збройних Сил України. Юрій брав безпосередню участь у здійсненні заходів з національної безпеки та оборони, перебуваючи у складі оперативно-тактичного угруповання «Соледар» у східній частині Донецького операційного району Донецької області, у відсічі та стримуванні збройної агресії поблизу населених пунктів смт Майорськ, смт Залізне, смт Щербинівка, м. Торецьк Торецької міської територіальної громади, м. Бахмут.

Виконуючи військовий обов’язок, 11 лютого 2023 року Юрій Цибулько здійснював оборону спостережного пункту в Бахмуті на Донеччині. Відданий військовій присязі на вірність українському народові, мужньо виконавши свій військовий обов’язок, загинув у бою за Україну. Йому було 46 років.

18 лютого 2023 року у Свято-Георгіївському Храмі міста Суми ми прощалися з Воїном, Батьком, Чоловіком і Сином. Віддати шану офіцеру та командиру прийшло надзвичайно багато людей. Поховали захисника на Алеї Слави Ново-Центрального Баранівського кладовища міста Суми.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, наказом командира 211 окремого спеціального батальйону від 17 лютого 2023 року Юрій Цибулько нагороджений орденом «Спасителя» (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради від 26 квітня 2023 року № 3675-МР йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

Указом Президента України від 01 травня 2023 року № 256 «Про відзначення державними нагородами України» Юрій Віталійович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Співчуваємо рідним і близьким Юрія Цибулька! Він назавжди в наших серцях. Дякуємо та вклоняємося нашому Герою та всім синам і донькам України, які виборюють Незалежність! Ми не забудемо ціну, яку платить наша держава за свободу.

Слава Україні та її Героям!