Експертиза безпеки життєдіяльності та охорони праці

Повідомляємо про відкриття в Сумському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України нової експертної спеціальності 10.5 «Дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці» (далі — БЖД і ОП).

Предметом цієї експертизи є: отримання фактичних даних про нещасний випадок, стан  та умови праці чи іншої діяльності, обставини і умови, що призвели до виникнення небезпечного фактора чи нещасного випадку  та інші дані, які мають значення для вирішення справи.

Основні завдання експертизи БЖД і ОП:

  • встановити причини настання нещасного випадку;
  • встановити причинний зв’язок настання нещасного випадку з невиконанням вимог нормативно-технічних документів.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

1) Чи відноситься робота, яку виконував гр. А до робіт з підвищеною небезпекою?

2) Які технічні причини нещасного випадку, що стався з гр. А на підприємстві?

3) Які організаційні причини нещасного випадку, що стався з гр. А на підприємстві?

4) Чи були невиконані відповідальними особами вимоги охорони праці, якщо так, то які саме, та хто саме із них допустив порушення?

Даний вид експертизи проводиться як в рамках кримінального, адміністративного провадження, так і на договірних умовах за заявою юридичної чи фізичної особи.

Висновок даної судової експертизи є важливим джерелом доказів при вирішенні справ, пов’язаних з порушенням вимог законодавства про охорону праці.

Тож варто замовити дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці, щоб мати тверду позицію при відстоюванні своїх прав та інтересів.

З питань призначення експертизи пропонуємо звертатися до сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Сумського НДЕКЦ МВС  за телефоном (0542) 66-77-30