НАШІ БІОЛОГИ ЗА РОБОТОЮ

До професійного свята всіх медичних працівників України хочемо розповісти про роботу судових експертів сектору біологічних досліджень та обліку Сумського НДЕКЦ МВС. Вони хоч і не мають медичної освіти, але працюють у суміжній галузі, разом із судово-медичними експертами і виконують одну нелегку кропітку справу. Наші фахівці працюють у трьох напрямках:

Імунологічні дослідження (дослідження крові та виділень людини, таких як слина, піт тощо);

Дослідження волосся;

Молекулярно-генетичні дослідження.

Кожен напрям має свої специфічні методи, потребує вміння працювати з технічним обладнанням і знань для інтерпретації результатів.

Дарія Романова, судовий експерт сектору біологічних досліджень та обліку Сумського НДЕКЦ МВС розповідає: «При дослідженні волосся, застосовуючи один з методів дослідження, наприклад, морфологічний, ми маємо змогу визначити — належить волосся людині чи тварині, встановити його видову належність, тобто, якій тварині належить і вирішувати низку інших питань по всіх напрямах. Але не варто надто романтизувати нашу справу, вона потребує уважності, професіоналізму та фахових знань».

Завдяки сучасній матеріально-технічній базі результати досліджень є точними й допомагають у розкритті злочинів (левова частка з них – тяжкі та особливо тяжкі).

Біологічні дослідження проводяться за заявами фізичних і юридичних осіб, а судові експертизи — за постановами слідчих і ухвалами суддів (в рамках цивільних та кримінальних проваджень). Ви завжди можете звернутись до наших фахівців-біологів для встановлення батьківства або материнства.

Бажаємо колегам-біологам успіхів, цікавих результативних експертиз і досліджень і звісно – Перемоги!