«Лінгвістична експертиза, проблеми та розвиток. Авторознавчі аспекти»

Такою була тема Круглого столу, що був організований ДНДЕКЦ МВС та відбувся на базі Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Із привітальним словом до гостей звернувся Костянтин Ковальов, радник директора ДНДЕКЦ МВС. Він наголосив, що лінгвістична експертиза – це нова галузь в Україні, тому навчання та самовдосконалення фахівців-лінгвістів є необхідним!

Андрій Ганзюк, директор Хмельницького НДЕКЦ МВС додав, що лінгвістична експертиза є актуальною, адже допоможе виявляти та боротися з проявами поширення колаборантських настроїв в українському суспільстві. Обмін досвідом і вироблення єдиної лінії дозволить виконувати якісні експертизи в короткі терміни.

Захід відвідали експерти з усієї України, зокрема – і наша колега. Судовий експерт сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС Неля Медвідь виступила з доповіддю «Теоретичні та методичні питання лінгвістичних досліджень тактики доведення до самогубства».

Присутні на заході:
✔️ розглянули теоретичні аспекти і практичні особливості, пов’язані з виконанням експертами-лінгвістами авторознавчих досліджень;
✔️ обговорили межі компетенції експерта-лінгвіста під час виконання лінгвістичних досліджень;
✔️ обмінялися практичним досвідом виконання експертиз.

Дякуємо організаторам Круглого столу за таку зустріч, а всім учасникам – за плідне обговорення. Фахівці Сумського НДЕКЦ МВС є активними учасниками подібних заходів, адже професійне вдосконалення є пріоритетним для якісного виконання експертиз і досліджень.