ІЗ ДИТИНСТВА МРІЯВ БУТИ НАУКОВЦЕМ

Сьогодні продовжуємо знайомити Вас із науковцями з родини експертів Сумського НДЕКЦ МВС.

Михайло Ромбовський – кандидат фізико-математичних наук, старший судовий експерт сектору трасологічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Сумського НДЕКЦ МВС, член редакційної колегії «Криміналістичного вісника».

«Завжди бажав займатися чимось корисним для суспільства. Таку можливість мені дала саме наука та викладацька діяльність. Є автором декількох навчальних посібників з фізики. Раніше був одним із розробників проєктів, пов’язаних із створенням приладів формуючих надпотужні сигнали, які здатні проходити крізь атмосферу землі та впливати на роботу супутників чи інших об’єктів», – ділиться досвідом пан Михайло. Однак, проєкти так і залишилися в теорії, адже потребували значних інвестицій. «Зрозумів, що найкраще застосування моїх знань – це практика. І згодом доля привела мене сюди».

У Сумському НДЕКЦ МВС Михайло Ромбовський займається розробкою систем розпізнання об’єктів за їхніми цифровими образами у напрямках трасологічних та балістичних досліджень, а також математичним моделюванням. Одне з досягнень Михайла – розробка теоретичної основи приладу для встановлення оптичної густини прозорих об’єктів. У 2022 році спільно зі співробітниками сектору вибухотехнічних і пожежотехнічних досліджень отримав патент на винахід «Пристрій для дистанційного приведення в дію реактивних протитанкових гранат».

Наш колега регулярно друкується в наукових виданнях, відвідує наукові конференції державного та міжнародного рівнів і зараз працює над матеріалом для «Криміналістичного вісника» на тему «Програма обчислення густини однорідних плоских об’єктів».
«Робота в Сумському НДЕКЦ МВС дає практичний результат науковим підходам. А те, що має результат – завжди приносить задоволення», –  говорить Михайло Ромбовський.

Колеги-науковці допомагають розширювати потенціал Сумського НДЕКЦ МВС, застосовуючи на практиці інноваційні методи досліджень. Пишаємося кожним нашим фахівцем і продовжуємо рости професійно!