Факт інтернет-шахрайства підтверджено

Для судових експертів Сумського НДЕКЦ МВС немає перешкод на шляху до встановлення істини, навіть передові технології та неабияка хитрість злочинців не рятують останніх від відповідальності за скоєні правопорушення.

Нещодавно, на території Сумщини псевдо-волонтер, використовуючи соціальну мережу «Facebook», проводив збір коштів для допомоги Збройним силам України. Зловживаючи довірою небайдужих громадян, ця особа схиляла їх до перерахування коштів на власний банківський картковий рахунок. З метою приховування своєї протиправної діяльності та уникнення можливої відповідальності, правопорушник вів пошук джерел фінансування виключно серед мешканців інших регіонів України та діаспори за кордоном.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам правоохоронці вийшли на слід зловмисника та вилучили у нього мобільний телефон і ноутбук, проте вся інформація на приладах була знищена.

Для відновлення цінних для слідства відомостей, гаджети направили на дослідження до Сумського НДЕКЦ МВС.

Судові експерти сектору комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень, завдяки своєму високому професіоналізму, сучасному оснащенню та новітнім методам виявили інформацію, яка стосувалася інтернет-листування, рахунків, прізвищ, що стало беззаперечним підтвердженням протиправних дій злочинця. До речі, в ході даної експертизи було встановлено ще декілька епізодів шахрайських дій, жертви яких не звернулися до правоохоронних органів.

Будьте завжди обачними та обережними!