ЕКСПЕРТНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ – ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ ЕТАП ПРИ ПОКУПЦІ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ!

У порядок державної реєстрації транспортних засобів Постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2023 № 599 внесені зміни. Відтепер проведення комплексного дослідження транспортного засобу та реєстраційних документів, що його супроводжують перед купівлею/продажом вживаних транспортних засобів здійснюється за бажанням клієнта (крім транспортних засобів, які вперше ввезені за кордону).Звісно, це є спрощенням для громадян. Та з іншого боку несе ризики для людини, яка купує вживане авто. Адже попередній власник міг внести зміни в ідентифікаційні номерні позначення транспортного засобу чи його супровідні документи. У перспективі це може мати законодавчі наслідки для нового власника, якщо таку підробку виявлять, коли авто вже буде оформлене на його ім’я.Наприклад, якщо з часом у номерних позначеннях буде виявлено зміни, новий власник можете стати фігурантом кримінального провадження (стаття 290 КК України передбачає кримінальну відповідальність за знищення, підробку або заміну ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова автомобіля). Відповідно до чинного законодавства України, відповідальність за всі зміни та підробки – на новому власнику автомобіля!


Рекомендуємо проводити дослідження вживаного авто під час його придбання, щоб убезпечити себе від неправомірних дій правопорушників. Експерти Сумського НДЕКЦ МВС перевірять транспортний засіб за всіма наявними базами даних і проведуть його експертне дослідження та дослідження реєстраційних документів, що супроводжують транспортний засіб. Ви будете впевненні в тому, що придбали транспортний засіб, який буде служити Вам тривалий час, без ознак підробки та фальсифікації!

Місця розміщення працівників Сумського НДЕКЦ МВС, які нададуть Вам послуги з комплексного дослідження транспортних засобів та документів, що їх супроводжують,  можна переглянути тут: http://ndekc.gov.ua/platni-poslugi/kompleksne-doslidzhennya-tz/

Треба подумати, чи варто ризикувати та заощаджувати на дослідженні транспортного засобу, коли на його придбання витрачається в рази більше коштів? Пів години Вашого часу разом із експертом гарантують законність користування авто!