• VTEM Image Show

  У ЛАБОРАТОРІЇReadmore

  Your content1
 • VTEM Image Show

  ЕКСПЕРТ-АВТОТЕХНІКReadmore

  Your content2
 • VTEM Image Show

  ПЕРЕВІРКА АВТОReadmore

  Your content3
 • VTEM Image Show

  ВІДСТРІЛ ЗБРОЇReadmore

Кожним роком збільшується кількість злочинів, вчинених із застосуванням зброї. Причому це може бути як вогнепальна чи саморобна зброя, вилучена з незаконного обігу, так і нарізна (мисливська), гладкоствольна чи інша зброя, що знаходиться у власності громадян, і перебуває на обліку підрозділів дозвільної системи ОВС, проте з різних причини могла бути втрачена, викрадена і використана у злочинних цілях.

Відтак необхідність проведення обов’язкової реєстрації та перереєстрації зброї й спрямовано, насамперед, на запобігання подібних ситуацій шляхом здійснення контролю за обліком зброї (наявність у власників), своєчасного виявлення випадків її переробки (переобладнання), а також підозри щодо законності використання, зберігання, переобладнання та здійснення у подальшому відповідних перевірок за криміналістичними обліками, у т.ч. балістичними – кулегільзотеками тощо. До речі, під час проведення «місячника» кожна людина може звернутися у відповідний підрозділ ОВС і здати зброю (наприклад, якщо мисливська рушниця залишилася у спадщину). При цьому особа не буде притягуватися до адміністративної відповідальності за її незаконне зберігання, а зможе, за бажанням, зареєструвати її відповідно встановленого порядку. Після проведення в експертному підрозділі експериментального відстрілу та перевірці за інформаційно-довідковою колекцією куль і гільз на предмет її застосування при вчиненні злочинів, викрадення тощо, зброю реєструють і повертають власнику. Однією з умов проведення власниками перереєстрації зброї є її експериментальний відстріл (згідно з Інструкцією «З організації функціонування криміналістичних обліків Експертної служби МВС України», затвердженою наказом МВС України від 10.09.2009 № 390, зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 15.10.2009 №963/16979).

Загалом контрольному відстрілу підлягає нарізна мисливська, гладкоствольна, спортивна та нагородна вогнепальна, газова зброя та зброя «несмертельної дії», яка:

 • перебуває в особистому користуванні громадян та на об’єктах дозвільної системи (у процесі реєстрації та перереєстрації);
 • виготовляється на підприємствах України, ввозиться з-за кордону та призначена для реалізації на території України (перед її реалізацією);
 • підлягала переробленню або ремонту із заміною (зміною) слідоутворюючих деталей.

 

Гладкоствольна мисливська зброя відстрілюється у разі добровільної згоди власників. Якщо власнику зброї необхідно провести експериментальний відстріл, він має, насамперед, звернутися до компетентних підрозділів, в яких створено умови для зберігання зброї та проведення безпечної стрільби з подальшою видачею відповідних документів. З цією метою кожен громадянин, залежно від місця проживання, може звернутися до відповідних територіальних підрозділів Експертної служби МВС України в містах Києві та Севастополі, областях, а також головного експертного підрозділу – Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ). Основними підставами та умовами проведення контрольного відстрілу зброї є:

 • письмова заява-звернення фізичної особи, у користуванні якої перебуває зброя або ж представників підприємств, на балансі яких вона знаходиться, або які її виготовляють, ремонтують або реалізують;
 • наявність дозволу на зброю встановленого зразка (у разі відсутності на момент продовження терміну дозволу, обов’язково має бути довідка про належність наданої зброї конкретній особі, завірена інспектором відповідного підрозділу дозвільної системи УМВС (особистим підписом і печаткою);
 • наявність дозволу на право придбання зброї, що надана для проведення контрольного відстрілу.

 

Забороняється надавати для проведення експериментального відстрілу зброю особами, у власності яких вона не перебуває. Також звертаємо Вашу увагу, що відстріл несправної зброї не проводиться, таку зброю одразу повертають власнику для проведення подальшого ремонту. Для проведення експериментального відстрілу зброя приймається виключно спеціалістом з дослідження зброї ДНДЕКЦ чи НДЕКЦ, який перед початком відстрілу обов’язково перевіряє:

 • відсутність тріщин, ум’ятин, дефектів, що можуть вплинути на безпеку використання зброї;
 • відсутність ознак раніше проведеного ремонту основних частин зброї (ствола, затвору тощо);
 • справність затвору та ударника в його каналі, відсутність заклинювань та ін.

 

Після проведення попередньої перевірки у разі відсутності зауважень спеціаліст експертного підрозділу приймає зброю та патрони до неї для проведення експериментального відстрілу. Звертаємо Вашу увагу, що з кожного екземпляра зброї обов’язково відстрілюється не менше трьох патронів, а в разі наявності змінних магазинів – додатково надається по 3 патрони з кожного магазина. Залежно від виду зброї існують відповідні вимоги до патронів. Зокрема відстріл мисливської нарізної зброї здійснюється лише мисливськими патронами відповідного калібру; відстріл пістолетів та револьверів «несмертельної дії» – патронами, сертифікованими на території України, спорядженими гумовими або аналогічними за своїми властивостями кулями; газові пістолети та револьвери – лише штатними до них холостими (шумовими) патронами; мисливської гладкоствольної зброї – патронами промислового виробництва, спорядженими шротом. Якщо конструкція ствола або патронника зброї дозволяє здійснювати постріли кількома видами патронів, відстріл такої зброї виконується як штатними, так і патронами-замінниками. Експериментальні відстріли зброї проводяться комісійно у складі не менше 2-х осіб, які визначаються керівником експертного підрозділу. Результати проведеного відстрілу оформлюються протоколом (для юридичних осіб) та довідкою (для фізичних осіб). Два примірники протоколу або довідки цього ж дня видаються замовникові. Загалом відстріл вогнепальної зброї відноситься до послуг, що надаються на платних умовах, оплата за які здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 № 795 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098) «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання». Як відомо, народна мудрість свідчить, що «Береженого й Бог береже», та кожен на власний розсуд вирішує, чи дотримуватися цієї давньої істини, чи знехтувати нею. Поради експерта ж, що ґрунтуються, насамперед, на спеціальних знаннях і експертній практиці свідчать про те, що для забезпечення життя і безпеки громадян (що є найвищими життєвими цінностями), у користуванні яких знаходиться та чи інша зброя, та членів їх родини, однією з важливих і необхідних умов є її реєстрація та згодом перереєстрація з проведенням експериментального відстрілу згідно встановленого порядку, передбаченого чинним законодавством. Адже багаторічний досвід експертів свідчить, що у переважній більшості випадків саме незареєстровану зброю піддають переробці, роблять з неї обрізи, продають чи використовують в інших злочинних цілях. Звісно, трапляються випадки, коли з метою вчинення протиправних дій використовують і зареєстровану відстріляну зброю, та це швидше винятки. Сподіваємося, що для свідомих і правосвідомих громадян порушена тема не становить проблему, як і не викликає жодних риторичних запитань.

Нагадуємо, що для проведення експериментального відстрілу зброї під час її реєстрації, перереєстрації та продовження дії дозволу, а також отримання консультативної допомоги із зазначених питань громадяни можуть звертатися до фахівців підрозділів Експертної служби МВС України.

Поради з проведення контрольного відстрілу надавав експерт відділу експертизи зброї та трасологічної експертизи ДНДЕКЦ МВС України можно отримати за телефонами (0542) 66-77-15, (0542) 66-77-16 (факс)

Сумський НДЕКЦ МВС України

 

ПІЗНАВАЛЬНО 

Prev Next
До уваги громадян та суб’єктів господарювання Сумщини!

До уваги громадян та суб’єктів господарю…

Якщо у Вас виникли спірні земельні питання...

Обережно, «фальшивка»!

Обережно, «фальшивка»!

Матеріал газети "Сумщина"(20361) № 48 від 30.11.2017...

Положення про реєстр атестованих експертів НДЕКЦ МВС України

Положення про реєстр атестованих експерт…

затверджено наказом МВС України № 710 від...

Судовий-експерт. Що чекає на того, хто обирає цю професію?

Судовий-експерт. Що чекає на того, хто о…

Різного роду фільми, статті та книги склали...

Акредитація ДНДЕКЦ МВС

Акредитація ДНДЕКЦ МВС

ДНДЕКЦ МВС України акредитовано за міжнародним стандартом...

КОНТРОЛЬНИЙ ВІДСТРІЛ ЗБРОЇ 

Проведення контрольного відстрілу зброї

Проведення контрольного відстрілу зброї

Документи для оплати. Графік проведення.

Read more
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__