• VTEM Image Show

  У ЛАБОРАТОРІЇReadmore

  Your content1
 • VTEM Image Show

  ЕКСПЕРТ-АВТОТЕХНІКReadmore

  Your content2
 • VTEM Image Show

  ПЕРЕВІРКА АВТОReadmore

  Your content3
 • VTEM Image Show

  ВІДСТРІЛ ЗБРОЇReadmore

Різного роду фільми, статті та книги склали у громадян такий собі портрет експерта...

Різного роду фільми, статті та книги склали у громадян такий собі портрет експерта: Ейнштейн, Шерлок Холмс та ще з десяток унікальних науковців та сищиків в одній особі, що може зробити ВСЕ. Інформацію про офіційні досягнення підрозділів Експертної служби МВС України ви можете отримати на офіційних сайтах цих підрозділів, а для тих, хто бажав би пов’язати своє життя з експертною діяльністю, ми спробуємо стисло викласти, чим саме доводиться займатися молодому хлопцеві або дівчині, що займає в штатному розкладі посаду з такою таємничою назвою „експерт”.

Регламентується діяльність експерта багатьма нормативними документами, починаючи від Конституції України, Кримінальним кодексом та Кримінально-процесуальним кодексом України, ЗУ „Про судову експертизу” і до окремих наказів МВС та Експертної служби МВС України.

Принцип „без експерта – нікуди” призводить до того, що він є незамінним, провести без нього більшу частину слідчих дій неможливо.

Слід розрізняти два головних напрямки діяльності експерта.

Значну частину роботи експерт виконує як „спеціаліст” – це перший напрямок. Так, експерт (по посаді) як спеціаліст (процесуальний статус) приймає участь у проведенні слідчих дії, залучається до роботи в складі слідчо-оперативних груп. В сьогоденні експерти залучаються до оглядів місць подій здебільшого по тяжких та резонансних злочинах, розбійним нападам, вбивствах із застосуванням зброї тощо. При цьому на огляді місця події вони працюють або як спеціалісти-криміналісти або за напрямками своєї експертної спеціалізації (хіміки, біологи, автотехніки, балісти, вибухотехніки). Майже в кожного є розповідь про особливо цікаві та заплутані злочини, в розкритті яких працівник приймав участь особисто.

Другий напрямок - проведення експертизи слідів і об’єктів дослідження. Саме тут експерт стає судовим експертом. Роботи чималенько! І нерідко напружений робочий день закінчується великою втомою.

Але що ж є такого, через що серед експертів найнижча плинність кадрів в структурі МВС?

Відповідь одночасно проста і складна. Зверніть увагу на основні якості, що повинні бути притаманні експерту-криміналісту:

 • аналітичне мислення (здатність аналізувати, синтезувати, зіставляти факти, робити логічні висновки);
 • високий рівень розвитку концентрації і стійкості уваги (здатність тривалий час зосереджуватися на одному предметі, не відволікаючись на інші об'єкти і не послабляючи уваги);
 • навички письмового викладу думки;
 • схильність до дослідницької діяльності;
 • високий рівень розвитку короткочасної і довготривалої пам'яті;
 • психоемоційна стабільність;
 • здатність займатися тривалий час монотонною кропіткою роботою;
 • самостійність, самоорганізованість;
 • допитливість, інтелектуальність, ерудованість;
 • упевненість в собі;
 • організованість;
 • акуратність;
 • об'єктивність;
 • відповідальність;
 • чіткість, зібраність;
 • прагнення до саморозвитку.

Через невелику штатну чисельність експертних підрозділів їх керівники зазвичай добре знають своїх підлеглих; між працівниками, а в багатьох випадках і їх родинами, формуються дружні стосунки. Додайте до цього наявність у колег хоча б частини з вказаних вище рис характеру. У такому підрозділі працівники завжди підтримують друг друга, а на сімейних святах звучить тост „За мир, дружбу та Експертну службу”. Тому стає зрозуміло, чому майже всі ветерани служби, в своїх спогадах, згадують період роботи в Експертній службі МВС України добрим словом. В експертних установах експерти спеціалізуються на виконанні того чи іншого виду дослідження. Крім криміналістичних експертиз (дактилоскопічні дослідження, трасологічна експертиза, експертиза зброї, почеркознавча та лінгвістична експертиза, технічна експертиза документів, експертиза фототехнічна, портретна та голографічних зображень), проводяться спеціальні експертизи: матеріалів, речовин та виробів, біологічні, інженерно-транспортна, вибухово-технічні, пожежно-технічні, економічні, товарознавчі тощо

І якщо криміналістів набирають як правило з випускників ВУЗів МВС, то інші фахівці підбираються з випускників цивільних навчальних закладів. Для отримання права самостійного проведення того чи іншого виду спеціальних експертиз необхідно мати профільну вищу освіту освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройти відповідну підготовку та здати іспит.

За більш детальною інформацією звертатись до сектору кадрового забезпечення Сумського НДЕКЦ МВС України по тел. (0542) 667727.

 

ПІЗНАВАЛЬНО 

Prev Next
До уваги громадян та суб’єктів господарювання Сумщини!

До уваги громадян та суб’єктів господарю…

Якщо у Вас виникли спірні земельні питання...

Обережно, «фальшивка»!

Обережно, «фальшивка»!

Матеріал газети "Сумщина"(20361) № 48 від 30.11.2017...

Положення про реєстр атестованих експертів НДЕКЦ МВС України

Положення про реєстр атестованих експерт…

затверджено наказом МВС України № 710 від...

Судовий-експерт. Що чекає на того, хто обирає цю професію?

Судовий-експерт. Що чекає на того, хто о…

Різного роду фільми, статті та книги склали...

Акредитація ДНДЕКЦ МВС

Акредитація ДНДЕКЦ МВС

ДНДЕКЦ МВС України акредитовано за міжнародним стандартом...

КОНТРОЛЬНИЙ ВІДСТРІЛ ЗБРОЇ 

Проведення контрольного відстрілу зброї

Проведення контрольного відстрілу зброї

Документи для оплати. Графік проведення.

Read more
Скачать бесплатно темы Joomla. Плагины Joomla на joomlaru.com _j18__